درباره ما

مدیر مسؤول و صاحب امتیاز

احمد رضائی                          rezarezaeiahmad@gmail.com

۰۹۱۴۱۵۸۶۵۴۵

سردبیر

ولی مستی                           ayhan_masty@yahoo.com

۴۵۷۱۰۶۳ ۰۹۱۴
۴۴۸۶۶۱۵ ۰۹۳۵


 هیئت تحریریه

اسماعیل اسکندرنژاد                e.eskandarnejad@yahoo.com

۰۹۱۴۱۵۸۵۹۹۱

مدیر فنی سایت

وحید سیدمعصومی

۸۸۰۸ ۷۹۸ ۰۹۳۰

 

آغازین سخن

رسانه های نوشتاری سالیان متمادی است که وظیفه اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی جامعه را بر عهده دارند با گذشت زمان و پیشرفت و تعدد روشهای اطلاع رسانی رسانه های مجازی نیز پا به عرصه اطلاع رسانی گذاشته و با گذر زمان در این زمینه بیش از پیش نقش و جایگاه خود را ارتقا داده و اهمیت و تاثیر گذاری خود را نشان داده اند.

در این راستا سایتهای خبری و تحلیلی چند سالی هست که در شهرستان مشکین شهر پا به عرصه اطلاع رسانی گذاشته اند که نسبت به نگرش و سیاستهای مسئولان خود رویکردی در پیش گرفته و در ضمن درج اخبار شهرستان افکار و دیدگاهها و تحلیل های خود را به مخاطب عرضه و سعی در فراگیر کردن آن دارند . با توجه به کثرت افکار و سلابق نسبت به مسایل و رویدادهای جامعه وجود رسانه های متعدد برای ارایه این افکار لازم و ضروری می نماید .
با اعتقاد به چند صدایی درحوزه تحلیل مسایل شهرستان و امور مهم کشوری تصمیم بر آن شد در قالب یک سایت تحلیلی و خبری با عنوانمشکین سلام در حوزه های اجتماعی و سیاسی قدم بگذاریم و با این هدف که بتوانیم با ایجاد یک رسانه در قالبی متفاوت با سایتهای فعال شهرستان نقطه نظرات فرهیختگان شهرمان که اکثرا در حاشیه قرار گرفته اند به افکار عمومی بنمایانیم . تا شاید زبان گویای بخشی از مشکلات و مسائل بغرنج شهرستان باشند. که بهترین سخنان از خردمندان و فرهیخته گان آزاد اندیش بر می آید .
در این باب تصمیم مجموعه سایت مشکین سلام بر این است که با در نظر گرفتن سیاست چند صدایی و سعه صدر در مقابل منتقدین و مخالفان از تقابل و رودر رویی با اشخاص و گروهها و سازمانها … که موجب ایجاد حاشیه های پر رنگتر از متن می شود پرهیز نماید ، که این حاشیه ها شاید در گذر زمان برای تامین منافع شخصی یا گروهی لازم ضروری نماید لیکن جز ایجاد تنش و عقب ماندگی عایدی دیگر برای شهرستان نخواهد داشت .

خط مشی مجموعه مشکین سلام بر ناسازگاری و سیاه نمایی بنا نخواهد شد بلکه در صورت انتقاد از نهاد یا سازمانی یا اشخاص این انتقاد همراه با پیشنهاد و ارایه راه حل خواهد بود نکته ای که تاکنون به جرات میتوان گفت خیلی کمتر به ان پرداخته شده و این امر سبب شده انتقادهای بجا و وارد هم تعبیر به سیاه نمایی و یا سنگ اندازی شود . البته از جوی که فقط مملو از اعتراض بوده است و اعتراض و به دنبال آن هیچ گونه راه کار و پیشنهاد عملی ارایه نشده است بیش از این هم نباید انتظاری داشته باشیم .

از آنجا که خواه ناخواه رسانه ها جمعی به جریان فکری و سیاسی منتسب خواهند شد . لیکن مجموعه مشکین سلام بدینوسیله اعلام می دارد به هیچ شخص و گروه و سازمانی وابستگی ندارد و در مورد گرایش سیاسی و خط مشی فکری سایت این مخاطبان و کاربران خواهند بود که به مرور زمان به قضاوت خواهند نشست. مجموعه مشکین سلام نکات قوت را تایید و نکات ضعف را نقد خواهد کرد حال از هر طیف وگروهی باشد.

التزام به خط انقلاب و امام و رهبری و پایبندی به تمام اصول قانون اساسی را با قاطعیت اعلام و سیاست مان پایبندی به آن و دفاع از اصول و اهداف انقلاب اسلامی و خون فرزندان این مرز و بوم خواهد بود . ما خدمت به انقلاب و پاسداشت خون شهدا را در تنویر افکار عمومی و اگاه سازی آنها در نظارت بر اعمال دولت مردان و منتخبان مردم در راستای انجام صحیح امور و ارتقائ رفاه و آسایش مردم و سلامت کشورداری می بینیم. که منجر به اقتدار و عظمت ایران اسلامی خواهد شد.

سایت مشکین سلام خود را بری از اشکالات و نارسایی ها نمی داند و در صورت دریافت انتقاد و پیشنهاد از هر شخص و طیفی ان را مورد بررسی قرار داده و در صورت لزوم در عملکردش تاثیر خواهد داد. سایت مشکین سلام با احترام و اعتقاد به خرد جمعی تصمیم بر آن دارد از مقالات و نقطه نظرات تمام گرایش های سیاسی استفاده کند و تنها خط قرمز توهین و افترا و عدم رعایت قوانین کشوری خواهد بود. این مجموعه قصد بر این دارد با پیوستن به جریان زلال علمی و تخصصی نخبگان شهرمان در مسایل فرهنگی و خانواده ، مشکلات و آسیب های اجتماعی تا مسایل اقتصادی و سیاسی و تاریخی و خصوصا در باب وضعیت اسفناک شهرستان از لحاظ عفب ماندگی در توسعه و پیشرفت در مقاسه با شهرهای همتراز، از هر طیف و تفکری بهره مند شده و از واماندگی و محدودیت در نگرش رهایی یابد تا قدمی در راه پیشرفت شهرستان و تنویر افکار عمومی برداشته باشد.

و من الله توفیق


آخرین موضوعات